Advanced Buoyancy Control

ABC – Advanced Buoyancy Control PSAI

CEL KURSU

Celem kursu jest podniesienie jakości i wydajności nurkowania zarówno dla siebie samego jak i całego zespołu. Ujednolicenie procedur związanych z sytuacjami awaryjnymi oraz pracy w grupie. Jest to szkolenie mające na celu skupienie się głównie na takich elementach jak : poprawne wyważenie i perfekcyjna pływalność, techniki pracy płetwami w tym pływanie do tyłu, praca w zespole, S-drill – umiejętności obrazujące sytuacje dzielenia się gazem w nagłych wypadkach, ćwiczenia związane z utratą światła oraz strzelania bojki SMB.

WYMAGANIA WSTĘPNE:

Minimalny wiek uczestnictwa to 18 lat; jednakże kursanci w wieku od 10 do 17 mogą  wziąć udział w zajęciach jeśli posiadają zgodę rodziców lub prawnych opiekunów.

Minimalny wiek dla programu certyfikacyjnego PSAI ABC Program™ to 15 lat. (kandydaci w wieku od 10 do 15 lat mogą kwalifikować się do programu certyfikacyjnego Junior PSAI ABC Program™, w którym zastrzeżone jest, że kursanci mogą nurkować za pozwoleniem i pod bezpośrednią kontrolą rodziców lub legalnych opiekunów)

Kursant musi posiadać certyfikat PSAI Open Water Sport Diver  lub odpowiednik wydany przez uznaną agencję nurkową.

 
WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
Kompletny sprzęt nurkowy.
Wersja REC (rekreacyjna) prowadzona jest w konfiguracji jedno-butlowej.
Brakujące elementy sprzętu można wypożyczyć na czas trwania kursu lub zakupić w naszym centrum
 
CZAS TRWANIA KURSU
3 dni
Kurs nastawiony jest na umiejętności, może zaistnieć konieczność przedłużenia go o następny dzień. Taką decyzję podejmuje instruktor w porozumieniu z kursantem, który jest w stanie ocenić także swoje umiejętności.
 
CENA KURSU:
2000zł (2-3 uczestników) + 250 PLN licencja
2500zł (1 uczestnik) + 250 PLN licencja
 

CENA NIE ZAWIERA

  • Dojazdów na miejsce nurkowe i noclegów.
  • Ewentualnych wejściówek na akweny płatne.
  • Wypożyczenia sprzętu.
  • Bicia butli nurkowych.
  • Ubezpieczenia DAN, które nurek powinien już mieć po skończonym kursie OWSD.
W przypadku konieczności przedłużenia kursu każdy kolejny dzień jest dodatkowo płatny 700 zł (1 uczestnik), 500 zł (2-3 uczestników)