Jestem nurkiem - chcę się rozwijać - co dalej?

Jeżeli posiadacz już podstawowy stopień nurkowy, oferowany przez nas system szkoleniowy zapewni Ci bardzo szeroki wachlarz możliwości rozwijania Twoich umiejętności.
Powinieneś wiedzieć, że cała nasza oferta szkoleniowa podzielona jest na kilka bloków. Poszczególne boki szkoleniowe zawierają kursy ukierunkowane na podobny rodzaj specyficznej działalności nurkowej i stopniowane pod kątem zaawansowania tj. każdy kolejny poziom daje coraz szersze uprawnienia i możliwości. I tak w zależności od Twoich potrzeb i zainteresowań, masz do dyspozycji programy z pionu podstawowego REKREACYJNE (do 40m) oraz pionów zaawansowanych: TECHNICZNYCH (poniżej 40m),SIDEMOUNT ,JASKINIOWYCH ,OBIEGÓW ZAMKNIĘTYCH  (CCR, Rebreather). Posiadamy też oddzielny, niezależny od Twojego dotychczasowego doświadczenia nurkowego pion poświęcony naprawom bieżącym i serwisom ekwipunku tzw. TECHNIK SPRZĘTU. Oferujemy również szereg szkoleń na poziomie INSTRUKTORSKIM , dla osób które chciały by zawodowo związać się z nurkowaniem.
Zanim będziesz mógł przystąpić do większości szkoleń z bloków zaawansowanych, powinieneś skupić się na rozwijaniu umiejętności podążając ścieżką wytyczoną przez układ SZKOLEŃ REKREACYJNYCH. Wielu nurków bazuje na tym pionie podczas wszystkich swoich nurkowań, a dla innych ma on stworzyć solidne podwaliny pod bardziej zaawansowane szkolenia i nurkowania.
Ten blok szkoleniowy to zasadniczo trzy poziomy: SILVERGOLD oraz PLATINIUM . Każdy z nich ma niezbędne do ukończenia kursy składowe zwane SPECJALIZACJAMI. Kursy te, zależnie od poziomu, czasami są obligatoryjne czasami do wyboru (według indywidualnych zainteresowań i preferencji kursanta). Celem SPECJALIZACJI jest dostarczyć uczestnikowi niezbędnej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych z bardzo wąskiej, wyspecjalizowanej dziedziny tak aby mógł planować i bezpiecznie wykonywać dany typ nurkowania.
Poniżej przedstawiamy schematy obrazujące oferowane przez nas szkolenia, zarówno z pionu rekreacyjnego jak i bloki szkoleń zaawansowanych.
Jeżeli masz jakiekolwiek niejasności, wątpliwości czy pytania – nie wahaj się i skontaktuj się z nami – wspólnie wytyczymy Twoją spersonalizowaną ścieżkę szkoleniową.

 

 

Aquatek - centrum nurkowe Bydgoszcz