Kurs podstawowy STANDARD

Kurs podstawowy STANDARD


 

KURS ZACZYNAMY JAK ZBIERZE SIĘ GRUPA 4 UCZESTNIKÓW   

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!!!  

TEL. 502098212

KURS PODSTAWOWY - OPEN WATER SPORT DIVER

Kurs podstawowy przekazuje uczestnikom wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne umożliwiające uczestnictwo w nurkowaniach rekreacyjnych bez jakiegokolwiek nadzoru. Uczy planować, kierować i przeprowadzać bezdekompresyjne nurkowania w wodach otwartych przy współuczestnictwie drugiego płetwonurka – partnera na na maksymalną głębokość 20m. Jest to najpopularniejszy kurs nurkowania na świecie.

WYMAGANIA WSTĘPNE

wiek co najmniej 15 lat (w chwili otrzymania certyfikatu), dla nurka Junior OWSD – 10 lat ukończone przed przystąpieniem do kursu
minimalne umiejętności pływackie
w przypadku osób niepełnoletnich, zgoda rodziców lub opiekunów
UWAGA! Badania lekarskie nie są wymagane. Przed przystąpieniem do kursu uczestnik wypełnia formularz medyczny. Pytania formularza dotyczą przypadłości zdrowotnych, na które nurkowanie ma niekorzystny wpływ. Jeżeli uczestnik ma jakąkolwiek z nich wymagane jest przejście badań lekarskich dopuszczających do nurkowania.

STRUKTURA KURSU

Struktura kursu opiera się na zaliczeniach poszczególnych elementów szkolenia (teoria i praktyka). Nastawiona jest na umiejętności zdobywane przez kursantów.

SZKOLENIE TEORETYCZNE (10 godzin wykładów)  - na chwilę obecną są to wykłady online

Opiera się na 5 spotkaniach, zawierających między innymi takie zagadnienia jak: podwodny świat i środowisko wodne, sprzęt nurkowy, adaptacja człowieka do środowiska wodnego, zdrowie nurka, porozumiewanie się pod wodą, zasady nurkowania, nurkowanie z partnerem (system „buddy”), planowanie nurkowania, tabele dekompresyjne. Szkolenie teoretyczne zakończone jest egzaminem w formie testu.

SZKOLENIE PRAKTYCZNE BASENOPODOBNE  (4 nurkowania) - miejsce szkolenia - kamieniołom Piechcin
W czasie 4 zajęć basenopodobnych w kompletnym sprzęcie nurkowym wykonywany jest cykl ćwiczeń. Podczas zajęć uczymy się wszystkich umiejętności niezbędnych przy każdym nurkowaniu oraz sposobu rozwiązywania mogących potencjalnie wystąpić sytuacji awaryjnych. Wszystkie ćwiczenia oceniane są przez instruktora, który kwalifikuje kursanta do następnych ćwiczeń.

SZKOLENIE PRAKTYCZNE – WODY OTWARTE (4 nurkowania) - miejsce szkolenia - kamieniołom Piechcin
W czasie 4 zajęć nurkowych adept wykonuje ćwiczenia, które prezentują praktyczne zastosowanie zdobytych umiejętności   oraz rozwijają ogólne umiejętności nurkowe. Po wykonaniu ćwiczeń, każde nurkowanie kończy się wycieczką podwodną. Wszystkie ćwiczenia oceniane są przez instruktora, który kwalifikuje kursanta do otrzymania certyfikatu nurkowego.

UZYSKANE UPRAWNIENIA

Po ukończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje honorowany na całym świecie certyfikat, który upoważnia do:

nurkowania do 20m z partnerem tego samego stopnia, Junior OWSD – w wieku 10-12lat - max 12, Junior OWSD w wieku 12-15 lat - max 15m
kontynuacji edukacji nurkowej na wyższych poziomach szkolenia
korzystania z wszystkich usług nurkowych na całym świecie.

DODATKOWE INFORMACJE PRAKTYCZNE

Dla zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz jakości szkolenia, zajęcia prowadzone są w małych 4 osobowych grupach.
Czas trwania kursu uzależniony jest od ustalonego z daną grupą harmonogramu zajęć. 
Szkolenia prowadzimy przez cały rok. W okresie zimowym istnieje możliwość uczestnictwa w szkoleniu teoretycznym w Polsce i dokończenie części praktycznej podczas któregoś z organizowanych przez nas wyjazdów do Egiptu. Drugą opcją jest zrobienie kursu w całości w Polsce w suchym skafandrze jako opcja dodatkowa. Kursy rozpoczynamy gdy zbierze się grupa 4 chętnych lub można wybrać opcję kursu indywidualnego KURS PODSTAWOWY PREMIUM. W sezonie wiosenno-letnim szkolenia zwykle rozpoczynają się co max 2 tygodnie. 
Wykłady odbywają się w siedzibie firmy ul. T. Golloba 16b, a zajęcia praktyczne prowadzone są w kamieniołomie Piechcin. 
W przypadku zapotrzebowania organizujemy również szkolenia w całości prowadzone na wyjeździe, zarówno w kraju jak i zagranicą.
Po kursie zapraszamy do uczestnictwa w organizowanych przez nas nurkowaniach. Nurkujemy przez cały rok w każdą niedzielę w okolicznych jeziorach, przynajmniej raz w miesiącu organizujemy cało-weekendowe nurkowania w najciekawszych Polskich nurkowiskach, a kilka razy w roku odwiedzamy tropikalne morza.
Po kursie nie musicie od razu kupować sprzętu, dysponujemy bogato wyposażoną wypożyczalnią (ponad 30 zestawów), a uczestnicy organizowanych przez nas nurkowań nie muszą fatygować się i odbierać wypożyczanego sprzętu w naszej siedzibie gdyż dowozimy go nad wodę.
Oczywiście zapraszamy również do zakupów w naszym sklepie.

CENA KURSU 1999 pln i 2499 zł kurs dla Juniorów zawiera:

1. Wypożyczenie kompletnego sprzętu nurkowego na czas trwania szkolenia tzn.:

- neoprenowy skafander nurkowy
- butlę nurkową
- kamizelkę KRW z inflatorem niskiego ciśnienia
- automat oddechowy z manometrem wysokiego ciśnienia
- alternatywne źródło powietrza (oktopus)
 komputer
- system ciężarków
- maska, fajka, płetwy tzw. ABC
2. Komplet materiałów szkoleniowych (na własność) tj:

podręcznik 
książkę nurkowań (loog book)
etui na certyfikaty
3. Ubezpieczenie DAN na czas trwania szkolenia.

CENA KURSU nie zawiera:

Dojazdów na miejsce nurkowe - aczkolwiek w miarę możliwości staramy się dla osób nie posiadających własnego transportu zapewnić miejsce w firmowym busie (nieodpłatnie) 

Wejściówek na akwen gdzie odbywają się zajęcia praktyczne -  kamieniołom Piechcin 
Certyfikatu 150 pln.

Aquatek - centrum nurkowe Bydgoszcz