Kamieniołomy okolic Drezna

26 Czerwca 2020 - 28 Czerwca 2020

Wyjazd zagraniczny

okolice Drezna

od Open Water Sport Diver

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe nurkowym do naszych zachodnich sąsiadów. Celem wyprawy jest niemiecki kamieniołom Sparmann.

TERMIN

26 - 28 czerwca 2020

ZAKWATEROWANIE

Bungalowy nad wodą 

NURKOWANIA

Plan nurkowań przewiduje 2 dni nurkowe - ilość nurkowań uzależniona od indywidualnych chęci. Zakwaterowanie jest nad samą wodą zatem w celu zanurkowania nie jest koniecznie przemieszczanie się samochodem.

KAMIENIOŁOM  SPARMANN

Położony w środku Kamenz. Głęboki na 70m Sparmann wziął swoja nazwę od jednej z firm, która wcześniej korzystała z wyrobiska.

Akwen jest sztucznie napowietrzany, co oznacza, że jakość wody i widoczność są bardzo dobre przez cały rok. Napowietrzanie pomaga również licznie występującym rybom, tak więc naszych podwodnych wycieczek nie musimy ograniczać do oglądania nagich skał. Do najczęstszych obserwacji należą występujące na głębokości 30m liny.

Co jest zwykle typowe w zalanych kamieniołomach, w Sparmannie nurkuje się głównie przy opadających stromo skalnych ścianach. Najmniejsza głębokość wynosi 20m, a największa 70m.

Na brzegu znajduje się przebieralnia, od której do wody prowadzą kamienne schodki. Od krawędzi kamieniołomu do wody prowadzi stabilna metalowa drabina, zakończona w wodzie metalową platformą, na której można spokojnie przygotować się przed skokiem do wody.

Nieopodal przebieralni znajdują się główne zabudowania bazy nurkowej. W głównym budynku znajduje się kompresor, toalety i prysznice oraz bar i kuchnia. Przed barem znajduje się duży taras.

W drugim budynku oprócz przebieralni znajduje się również zamykane pomieszczenie na sprzęt i 4 ogrzewane pokoje-domki.

Na terenie obiektu jest możliwośc zrobienia grilla.

KOSZT WYJAZDU

CENA  za nocleg ze śniadaniem 36€/osoba/doba + 2,5€ (sprzątanie/osoba/cały pobyt)

UWAGA!Należy przywieźć własny śpiwór lub pościel lub wypożyczyć w bazie za opłatą 5€/osoba

Opieka nurkowa Aquateka 50 EUR
Prąd w domkach jest dodatkowo płatny 0,50€/KWh
Żeton pod prysznic 1,5€/szt (4 minuty)
Opłata za nurkowania na Sparmannie 15 EUR za dzień       

CENNIK NAPEŁNIANIA BUTLI SPARMANN


Aquatek - centrum nurkowe Bydgoszcz